Zbrojní průkaz

Jak na zbrojní průkaz

 1. Prvním krokem je návštěva praktického lékaře s tiskopisem „Posudek o zdravotní způsobilosti k držení zbrojního průkazu“. – příloha č. 1. Lékař Vám na základě prohlídky vystaví potvrzení o zdravotní způsobilosti.
 2. Poté navštivte příslušný útvar Policie ČR podle místa trvalého bydliště. S sebou musíte přinést:
  A. Posudek od lékaře – ne starší než 3 měsíce
  B. Přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti (příloha č. 2) + 100 Kč kolek, který zakoupíte na poště a slouží k zaplacení správního poplatku.
  C. Pokud máte trvalé bydliště mimo Mělník a chcete zkoušku odborné způsobilosti absolvovat na Střelnici Mělník, musíte zároveň zažádat o přeposlání přihlášky ke zkoušce. V tomhle případě budete muset vyplnit a přinést i formulář dle přílohy č. 4.
 3. Po podání přihlášky je čas začít s teoretickou přípravou na test. Doporučujeme začít s pročtením zákona č. 119/2002 a následně seznámením se s testovými otázkami. Stáhnout je můžete např. na stránkách Ministerstva vnitra, případně je možné využít aplikace do telefonu, které jsou k dispozici pro telefony se systémem Android i iOS.
 4. Až vám Policie ČR oznámí datum konání zkoušky odborné způsobilosti, zavolejte k nám na číslo +420 312 310 133 a přihlásíme Vás na přípravný kurz. Na kurzu se naučíte vše potřebné k praktické části zkoušky:
  A. Bezpečnou manipulaci se zbraní
  B. Rozborku a sborku zbraně
  C. Závady
  D. Střelbu ze zbraní, ze kterých budete zkoušku skládat
  Přípravný kurz je koncipován v malých skupinách do 5 lidí v trvání přibližně 2,5 hodiny. Cena za skupinový kurz je 2200 Kč za osobu.
  V případě zájmu je možné absolvovat také individuální intenzivní kurz v trvání přibližně 1,5-2 hodiny. Cena individuálního kurzu je 4000 Kč za osobu.
  Přípravný kurz většinou pořádáme zhruba 1 až 2 týdny před samotnou zkouškou, zkrátka tak, aby to bylo nejblíže termínu zkoušky. Zpravidla 1 až 3 dny před samotnou zkouškou doporučujeme ještě absolvovat opakovací kurz, kde si vše projdete znovu a doladíte případné nejasnosti.
  Cena za skupinový opakovací kurz je 1000 Kč za osobu a v případě individuálního opakovacího kurzu 2500 Kč za osobu.
 5. ZKOUŠKA ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI:
  Důležitý je včasný příjezd. Poučení účastníků zkoušky většinou začíná v 9:00 a s ohledem na větší počet účastníků a časté komplikace v dopravě, doporučujeme příjezd alespoň 30 minut předem. Po poučení komisařem o pravidlech zkoušky je zahájen TEST (teoretická část). V případě, že v testu získáte dostatečný počet bodů, postupujete do další úrovně zkoušky – praktické části, která je zpravidla rozdělena na dvě části:
  A. Nejprve bude komisař ověřovat způsob, jakým manipulujete se zbraní při přípravě zbraně ke střelbě i při odstraňování jedné z „povinných závad“ dle platných předpisů.
  B. V případě, že prokážete Vaši schopnost bezpečně manipulovat se zbraní, postupujete ke střelbě samotné. Dle skupiny zbrojního průkazu, o kterou se ucházíte budete střílet s pistolí, s brokovnicí nebo i s malorážkou.
  CENA ZA ZKOUŠKU ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI: 2000 Kč, včetně poplatku za komisaře
 6. Po úspěšném absolvování zkoušky odborné způsobilosti zajdete opět na příslušný útvar Policie ČR. S sebou budete potřebovat:
  A. Žádost o vydání zbrojního průkazu (příloha č.3)
  B. Osvědčení o odborné způsobilosti (získáte po úspěšném absolvování)
  C. Průkazovou (pasovou) fotografii o rozměru 35 mm x 45 mm
  D. 700 Kč kolek za každou skupinu zbrojního průkazu o kterou žádáte. (zakoupíte na poště).
 7. Pokud by se stalo, že neprojdete teoretickou částí (testové otázky), oprava je možná až za 3 měsíce. V případě neúspěchu u praktické části (manipulace, střelba) je možné zkoušku znovu absolvovat za 14 pracovních dní.

Přípravné kurzy

Seznam kurzů a ceník

Přípravný kurz – skupinový

2200 kč 
2,5 – 3 hod (Max 4-5 osob)

 

Přípravný kurz – individuální

4000 Kč
1,5 – 2 Hod (pro jednu osobu)

 

Opakovací kurz – skupinový

1000 Kč
1,5 – 2 hod (max 4-5 osob)

 

Opakovací kurz – individuální

2500 Kč
1 – 1,5 hod (pro jednu osobu)

 

Zkouška odborné způsobilosti

2000 Kč
Včetně poplatku za komisaře

 

Kurzy mimo dopředu vypsané termíny jsou naceněny dle individuální dohody.
Pro registraci na přípravní kurz můžete využít kontaktní formulář níže.

Rezervace kurzu