MÁM

zbrojní průkaz

NEMÁM

zbrojní průkaz

Broková střeliště

Střelnice disponuje čtyřmi střelišti pro trénink i pořádání závodů v lovecké nebo sportovní brokové střelbě na pohyblivé terče.

Lovecké kolo, skeet

Střeliště je vybaveno dvěma vrhacími zařízeními FAB.

Skeet se střílí na letící terče, vržené ze dvou věží, umístěných na krajích půlkruhového střeliště. Jednotlivé střelecké položky čítají 25 terčů a plní se na osmi stanovištích v linii půlkruhu, z nichž každá se liší časováním a trajektorií terčů (jednotlivý terč, dvojterč, terč z vysoké, nebo nízké věže). Střelbě na každém stanovišti musí předcházet tzv. skeetový postoj s pažbou zbraně u těla v předepsané výšce. Lovecké kolo je zjednodušenou verzí olympijského skeetu.

Compak Sporting

Střeliště je vybaveno šesti vrhačkami FAB, Laporte a Mec Systems.

Mladší broková disciplína se střílí na obdélníkovém střelišti se šesti libovolně umístěnými vrhačkami terčů. Střílí se pět položek ze stanovišť v lineárním uspořádání, opatřených omezovači střeleckých úhlů. Jednotlivé položky čítají vždy 25 terčů a liší sestavami vržených terčů (jednotlivé terče, dvojstřely a odlišné trajektorie a směry vržení).

Olympijský trap

Kryté střeliště je vybaveno patnácti vrhačkami Mattarelli.

Disciplína se střílí na terče vržené ze zákopu předem neznámým směrem (doleva, doprava, nahoru). Na rozdíl od skeetu začíná střelec se založenou zbraní a na každý terč smí vystřelit dvě rány. Střílí se postupně z pěti stanovišť, z nichž každé čítá 25 terčů. Variantou disciplíny je double trap, kdy se na každé položce střílí na dvojterč.

Univerzální trap

Kryté střeliště je vybaveno pěti vrhačkami F.A.B.

Univerzální trap se od toho olympijského liší počtem vrhacích zařízení – k dispozici je pouze pět vrhaček ve středu pole. (V olympijském náleží ke každému z pěti stanovišť tři vrhačky.) Disciplína se vyznačuje kratšími dolety a většími letovými úhly terčů.

Ceník

Compak Sporting | Trap | Skeet

Cena za vypuštění 1 asfaltového terče – 5 Kč

 

 

Lovecký parkúr

Cena za vypuštění 1 asfaltového terče – 6 Kč

 

 

Jednotlivá střeliště je možno si zarezervovat předem telefonicky nebo e-mailem na vybraný termín v rámci otevíracích hodin střelnice. Zavolat či napsat nám ale můžete i ve dny, kdy areál není otevřen pro veřejnost – tedy v pondělí mezi 9:00 – 12:00 hod. Personál střelnice je přítomen i v tyto dny a vaší objednávce rád vyhoví.

V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat pomocí e-mailu.

 

Rezervace brokových střelišť pouze pro skupiny nad 10 lidí a to telefonicky, nebo emailem.